עדכון בהמשך להודעה של המשרד להגנת הסביבה

בהמשך להודעת המשרד להגנת הסביבה מיום 6.7 נציין כי מדובר בדיגומים של המשרד להגנת הסביבה בלבד, ואין השלכה על תוצאות המדידה של תחנות הניטור של איגוד ערים מפרץ חיפה. כלל שנעודכן בתוצאות הבדיקה החוזרת נעדכן את הציבור באמצעות אתר האינטרנט.

הודעת המשרד להגנת הסביבה:
המשרד מודיע כי חלק מתוצאות תרכובות אורגניות נדיפות שפורסמו באתר האינטרנט ייבדקו פעם נוספת מחשש כי הן נמוכות מהמצב בפועל בעקבות תקלה במכשיר כיול במעבדת האנליזה בחו"ל, המשרד יעדכן על תוצאות הבדיקה.
המשרד להגנת הסביבה קיבל הודעה מנותן השירותים החיצוני שמבצע עבור המשרד את הבדיקות הסביבתיות שלו, לפיה חלק מתוצאות האנליזות של תרכובות אורגניות נדיפות בין 20.11.16 ל-24.3.17 שפורסמו לציבור, נמוכות מהמצב בפועל. מדובר בבדיקות סביבתיות שמבוצעות ב-18 נקודות דיגום בכל רחבי הארץ.
נדגיש, כי המשרד להגנת הסביבה מבצע את הבדיקות הסביבתיות במעבדות המוסמכות על-ידי הרשות להסמכת מעבדות בארץ ובחו"ל ודורש נהלים מחמירים לבדיקת איכות התוצאות.
במסגרת בקרת איכות עלתה הבעיה בכיול של מכשיר האנליזה.
המשרד ימשיך לפרסם את כל נתוני הניטור והדיגום באתר האינטרנט. התוצאות שנמצאות בבירור יסומנו ב-Invalid ובהמשך יפורסם עדכון.

עבודות שדרוג בתחנת ניטור קרית אתא

לעדכונכם, אנו ממשיכים לפעול לשדרוג התשתיות בתחנות הניטור בשטח האיגוד. היום (רביעי) אנו מתחילים בעבודות שדרוג בתחנת הניטור קרית אתא, בעקבות זאת לא משודרים נתונים. שאר תחנות הניטור ממשיכות לפעול כבשגרה.

שלושה זוכים בתחרות בנייה ירוקה בבתי ספר ירוקים מתמידים- והם משלנו!

שלושה בתי ספר מרשויות השייכות לאיגוד ערים להגנת הסביבה זכו בשלושת המקומות הראשונים בחרות בנייה ירוקה ארצית לבתי ספר ירוקים מתמידים.
במקום הראשון זכה בית הספר הנרייטה סאלד מחיפה, במקום השני קדימה מקרית ביאליק ובמקום השלישי אחמדיה מחיפה.
שלושת בתי הספר זכו בפרס מכובד של 125.000 שקלים למישוש הפרויקט הסביבתי.

עבודות שדרוג בתחנת קרית ביאליק

לעדכונכם, החל מתאריך 11.06 יחלו עבודות תשתית בתחנת הניטור קרית ביאליק לצורך שדרוג המערכות, ולמשך מספר ימים לא יהיה שידור נתונים. שאר תחנות הניטור ממשיכות לנטר כבשגרה.

אירוע סוף שנה בגינה הקהילתית ע"ש עמית טיאר של גן שיבולת בקרית חיים

עשרות הורים, ילדים ותושבי שכונת קריית חיים השתתפו באירוע מיוחד לציון סוף שנה בגינה הקהילתית בגן שיבולת בקרית חיים. הגינה הוקמה על ידי הגננת רחל חזן שביקשה להפוך את אשכול גני הילדים בקרית חיים למרכז פעילות חינוכית-סביבתית בשילוב הקהילה

ממשיכים בעשייה החינוכית

כיתת מדעים מבית הספר האיטלקי בחיפה הגיעו השבוע לאיגוד ערים אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה, לפעילות חקר בנושא איכות אוויר. התלמידים קיבלו הרצאה מקיפה בנושא איכות וניטור אוויר, צפו בהדגמה לפעילות חקר במסד הנתונים על ידי ד"ר דן גוטליב ולבסוף ביקרו בתחנת הניטור הממוקמת מעל משרדי האיגוד בהדרכתו של אופיר ניסן.

חינוך סביבתי בבית הספר "נתיב אליעזר"

ד"ר דן גוטליב מרכז חינוך סביבתי וקיימות באיגוד ערים הרצה לאחרונה בפני צוות המורות של בית הספר "נתיב אליעזר" במסגרת תכנית השתלמות מורים לקיימות. בין הנושאים שעלו: תקנות אוויר נקי בישראל, מהו ניטור אוויר, על הישגים בתחום איכות אוויר מול האתגרים, זאת במטרה להקנות ידע וכלים באחד מהנושאים החשובים ביותר לתושבי חיפה והסביבה.

המשרד להגנת הסביבה לא יחדש את היתר הרעלים למכל האמוניה

המשרד להגנת הסביבה לא יחדש את היתר הרעלים למכל האמוניה. השר זאב אלקין: "לאור העובדה שאין פתרון באופק, המכל מעמיד את הציבור ואת הסביבה בסיכון שלא נוכל להסכים לו".

איגוד ערים מפרץ חיפה להגנת הסביבה מצטרף לעירייה חיפה ומברך את המשרד להגנת הסביבה על ההחלטה לא לחדש את היתר הרעלים. יחד עם זאת בעירייה חולקים על הצורך לאפשר עוד 4 חודשים ובתגובתם מציגים חלופות מיידיות שימנעו כניסה נוספת של האוניה, "חשוב לציין שכל כניסה של האוניה למים הטריטוריאליים של מדינת ישראל מהווים סכנה מיידית".

תגובת האיגוד להחלטת בית המשפט לרוקן את מכל האמוניה בחיפה תוך 10 ימים

איגוד ערים מפרץ חיפה להגנת הסביבה מברך את בית המשפט ואת עיריית חיפה על הפעילות הנחושה בנושא מכל האמוניה.

בית המשפט החליט כי יש לרוקן את המכל תוך עשרה ימים, ואין ספק כי מדובר בצעד גדול להקטנת הסיכונים במפרץ חיפה.

מנכ"ל האיגוד ד"ר עופר דרסלר אמר בעקבות ההחלטה: "רק לאחרונה התפרסם מחקר על ידי מיטב החוקרים במדינה שהצביע על הסכנה העצומה הגלומה בנוכחות של מכל כזה במפרץ חיפה, לכן אנו רואים בברכה את סגירתו".

תגובת המשרד להגנת הסביבה בעקבות הטענה למחיקת נתונים ממערך הניטור במפרץ חיפה

תגובת המשרד להגנת הסביבה: מערך הניטור פועל על פי נהלים אירופים ואמריקניים והוא מבוקר על ידי הרשות הלאומית להסמכת מעבדות. כמות הנתונים הנמדדת בתחנות הניטור היא עצומה והנתונים שנמחקו בשל כיול לא תקין ותקלות אחרות, בטלות ביחס למאות אלפי הנתונים הנאגרים במערכת.

תקני ISO

איגוד ערים קיבל תקני ISO עבור מערכת הניהול הסביבתי ומערכת ניהול האיכות.